Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Kongres Polskiej Lewicy

dodano 2013-06-12 13:15 w kategorii: Wojewódzkie

 
W maju Sojusz Lewicy Demokratycznej zorganizuje Kongres Polskiej Lewicy, w której udział weźmie kilkadziesiąt organizacji. Oprócz partii politycznych i związków zawodowych mają pojawić się też antyglobaliści i ruch powstały przeciwko ACTA. Wiceszef SLD Józef Oleksy twierdzi, że Kongres będzie pierwszym krokiem do odebrania władzy prawicy.
Józef Oleksy zaznaczył, że SLD jest świadome, że nie wyczerpuje potencjału polskiej lewicy społecznej. Obecnie jest dużo ruchów sprzeciwu i wyspecjalizowanych stowarzyszeń a także organizacji, które nie chcą być partiami, ale rozumują  lewicowo.
"Mamy propozycję nie tylko kongresu programowego, ale też całego tygodnia lewicy polskiej, który byłby poprzedzony wydarzeniami kulturalnymi, społecznymi, eventami" - powiedział w środę sekretarz generalny Sojuszu Krzysztof Gawkowski. 
Kongres Polskiej Lewicy ma być więc „przełomem w pewnej otwartości” i początkiem nowej drogi do odebrania władzy liberalnej prawicy, która wymaga alternatywy. Tą alternatywą będzie społeczna lewica.
Politycy Sojuszy sprostowali jednak, że kongres nie będzie początkiem nowego ugrupowania politycznego, a jedynie przedsięwzięciem programowym. Między innymi ma podkreślić różnorodność polskiej lewicy.
 


Komentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  2 godziny temu

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  wczoraj o 10:17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  wczoraj o 10:00

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  przedwczoraj o 15:27

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  przedwczoraj o 10:45

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.